Přeskočit na hlavní obsah

Pomazánka z černých fazolí

Pokud už vás klasický hummus nudí, tak zkuste tuhle jednoduchou, chutnou pomazánku s černými fazolemi.

Potřebujete:

  • 250g suchých černých fazolí
  • 2 stroužky česneku 
  • olivový olej
  • troška jablečného octa
  • pár lístků čerstvé bazalky
  • sůl, chilli


Fazole si namočte na cca 12 hodin a uvařte doměkka. Všechny ingredience pak dohromady rozmixujte v mixéru a... nesnězte to všechno na posezení ;)

Komentáře

  1. Je to úplně vynikající ! Díky

    OdpovědětVymazat
  2. Tak toto budu asi muset jeden den vyzkoušet. Černé a červené fazole patří k mým nejoblíbenějším. Trochu jen škoda, že ty černé málokdy někde mají. Já je většinou kupuji jako sušené od Araxu, viz https://www.potravinyarax.cz/fazole/. Tam je podle mě nejlepší poměr cena kvalita. Zkoušela jsem i jiné značky, ale tyhle mi vyhovují nejvíc.

    OdpovědětVymazat
  3. Ty jo to budu muset vyzkoušet! Děkuju za tip :-). Fazole a luštěniny obecně mám moc ráda, takže tohle je recept přesně podle mého gusta. Dlouho jsem chtěla zkusit nějakou novou pomazánku, kterou bych si tak mohla vychutnat s kouskem chutného pečiva, protože na kvalitní pečivo nedám dopustit a jím ho skoro každý den.

    OdpovědětVymazat
  4. Fazolová pomazánka je vynikající a celá rodina jí milujeme. Na ní používám mixer, aby byla dokonale hladká a dobře se mazala na chleba. Tahle pomazánka je vynikající, a ještě obsahuje hodně vlákniny a bílkovin. Celá rodina máme rádi taková jídla, které nám dodávají energii a všechno potřebné pro naše zdraví.

    OdpovědětVymazat
  5. Fazole máme doma taky hodně rádi. Je to fajn věc. :) Jako třeba fazolový guláš je super. Pomazánka taky. Nebo třeba luštěninový salát. Hodně teď tady čtu různé články o jídle a potravinách. Třeba ten v odkazu je o tom, jaké potraviny obsahují sacharidy. A musím říct, že od té doby si fakt dávám pozor na to, co jím.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Banánové muffiny

V žádné správné veganské kuchařce určitě nesmí chybět recept na tyto výborné a jednoduché banánové muffiny, které zaručeně potěší chuťové buňky nejen vaše, ale i nejednoho všežravého mlsala. ;) Budete potřebovat: 2 hrnky hladké mouky 1 hrnek cukru 3 velké zralé banány 1/3 hrnku rostlinného oleje 1/4 hrnku vody 1 vrchovatá lžička prášku do pečiva 1 lžička vanilkového extraktu (popř nahradit část cukru vanilkovým ;)) špetka soli hořká čokoláda Předehřejte si troubu na 175°C a připravte si plech a košíčky a muffiny. Ve větší míse míchejte mouku, kypřící prášek a sůl a pak přidejte rozmačkané banány a spolu rozmíchaný cukr s olejem. Přilijte vodu a vanilkový extrakt a důkladně promíchejte (pro dosažení hladké konzistence těsta bez banánových hrudek radím použít mixér). Nakonec do směsi vmíchejte na drobno pokrájenou hořkou čokoládu (množství dle chuti), nalijte těsto do formiček a dejte péct na cca 20 minut.

Poctivé čočkové karbanátky

Pro ty, kteří ještě neobjevili kouzlo luštěninových karbanátků a burgerů, přináším velmi jednoduchý recept s kterým potěšíte nejen žaludky vegosaurů, ale určitě zaujmete i zaryté milovníky masa- schválně jestli poznají rozdíl!  Na přípravu této mňamky potřebujete: 1 a půl hrnku uvařené čočky 1 hrnek strouhanky/ pomletých ovesných vloček 1 hrnek na drobno nasekané cibule půl lžičky hořčice, pálivé papriky, chilli a koření garam masala (či jiné kořenící směsi dle chuti) sůl, olej na smažení Uvařenou čočku rozmixujte, smíchejte s ostatními ingrediencemi, vytvarujte 6-8 karbanátků (menší se lépe propečou) a osmažte. Dobrou chuť!

Vegetable vindaloo

Další z řady jídel pro milovníky indické kuchyně a vypálechý receptorů v ústní dutině. Legendární vegetariánské vindaloo insirované blogem blog.fetfreevegan.com. Příjemně pálivé jídlo vonící kořením si nejlépe vychutnáte ve dvou s rýží nebo plackou a chutney. (A nemusíte u toho nutně sledovat Bollywood ;) ). Ingredience - zvláště koření - budou tentokrát možná trochu náročnější, i když pro otřelého indického kuchaře nikoliv neznámé. V podstatě veškeré použité koření lze v dnešní době sehnat i v běžných obchodech a dozajista ho využijete i na další indické dobroty. V případě, že se vám nějaký ten kousek sehnat nepodaří, nezoufejte, vynechání jedné ingredience recept rozdýchá, byť samozřejmě komplet sada je chuťově nejlepší :) Ingredience - pasta: 3 stroužky česneku 1 lžíce storuhaného čerstvého zázvoru 3 datle 1 1/2 lžičky koriandru 1 1/4 lžičky římského kmínu 1/2 lžičky hořčičných semínek 1/2 lžičky chili (nebo víc :P ) + čerstvé papričky dle chuti 1/2 lžičky kurkumy 1/2